flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Посадова інструкція консультанта Бериславського районного суду

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ керівника апарату Бериславського районного суду Херсонської області
№2-12/17 від 14.02.2017 року

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ КОНСУЛЬТАНТА БЕРИСЛАВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

1. Загальні положення

1.1. Посадова інструкція консультанта Бериславського районного суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду консультанта Бериславського районного суду (далі – консультант).

1.2. Консультант є посадовою особою апарату Бериславського районного суду (далі - суд), правовий статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3. Консультант призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду консультанта призначаються особи, які відповідають таким вимогам:

мають юридичну освіту ступеня молодшого бакалавра або бакалавра, вільно володіють державною мовою, мають досвід користування комп’ютерною технікою (периферія), оргтехнікою, без вимог щодо стажу роботи.

1.5. Консультант безпосередньо підпорядкований голові суду та керівнику апарату суду.

1.6. Консультант суду безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним, Цивільно-процесуальним, Кримінальним, Кримінальним процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про запобігання корупції" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, «Інструкцією з діловодства у місцевих та загальних судах», «Інструкцією про порядок передання до архіву суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівів судових справ та документів діяльності суду», правилами поведінки працівників суду, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

2.1. Здійснює систематизацію законодавства та судової практики, рішень Конституційного Суду України, облік та зберігання актів законодавства та судової практики.

2.2. Здійснює ведення контрольних кодексів.

2.3. Інформує працівників суду про зміни в чинному законодавстві України та судовій практиці судових органів вищого рівня.

2.4. Організовує роботу бібліотеки суду, підбір літератури для працівників суду.

2.5. Веде роботу з системою комплексного інформаційного забезпечення "Ліга-Закон".

2.6. Забезпечує приймання та відправлення електронної пошти.

2.7. Надає методичну та практичну допомогу працівникам архіву суду.

2.8. Здійснює роботу з підвищення кваліфікації працівників суду.

2.9. Здійснює оформлення листків непрацездатності та веде протоколи засідань комісії Бериславського районного суду із соціального страхування.

2.10. Забезпечує своєчасне та якісне складання та обробку статистичних звітів про роботу суду за формами: 2-Ц, 2-А, 4, 1-мзс, за допомогою техніко-технологічних засобів.

2.11. Здійснює облік звернень громадян та юридичних осіб, проводить аналіз роботи суду з розгляду звернень.

2.12. За дорученням голови суду чи керівника апарату суду розглядає звернення та готує проекти відповідей на них.

2.13. Здійснює контроль за виконанням окремих ухвал, готує інформацію голові суду та керівнику апарату про стан цієї роботи, відповідні узагальнення та пропозиції щодо покращення роботи.

2.14. Веде аналітичну роботу з різних напрямів діяльності суду.

2.15. Здійснює оформлення проектів доручень суду про виконання судами інших держав окремих процесуальних дій, про вручення судових документів з цивільних, кримінальних справ, про екстрадицію правопорушників на територію України, оформлює клопотання про визнання та виконання рішень суду на території інших держав, забезпечує оформлення та виконання доручень судів іноземних держав відповідно до Конвенції про правову допомогу та правові відносини з цивільних, сімейних і кримінальних справ та інших міжнародно-правових договорів України про правову допомогу, ратифікованих Верховною Радою України.

2.16. Бере участь у плануванні роботи суду, за дорученням голови суду або керівника апарату здійснює контроль за виконанням окремих розділів плану роботи суду.

2.17. Вносить відповідно до своїх прав та функціональних обовязків до бази даних автоматизованої системи документообігу суду інформацію передбачену Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.

2.18. Здійснює аналіз цільової аудиторії суду, вивчає громадську думку з метою вирішення комунікативних задач, розробляє програми та готує оцінки ефективності діяльності суду з питань зв’язків з громадськістю.

2.19. Розроблює комунікаційні стратегії суду та плану дій з метою побудови ефективних взаємовідносин із цільовою аудиторією суду, підвищує обізнаність про діяльність суду.

2.20. Забезпечує розвиток інформаційних зв’язків між судом та відвідувачами суду, органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями, засобами масової інформації, сприяє формуванню об'єктивного уявлення про діяльність суду.

2.21. Налагоджує контакти з органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями, засобами масової інформації тощо.

2.22. Готує звіти, прес-релізи, буклети, брошури, матеріали для прес-конференцій, брифінгів, аудіовізуальних презентацій із використанням комп’ютерних технологій, періодичних видань щодо діяльності суду.

2.23. Приймає участь в інформаційному наповненні веб-сайта суду та здійснює аналіз ефективності його роботи.

2.24. Приймає участь у підготовці відповідей на запити ЗМІ.

2.25. Досліджує матеріали та готує тексти статей для розміщення їх у національних, регіональних та місцевих друкованих ЗМІ, а також Інтернет-ресурсах.

2.26. Проводить моніторинг матеріалів преси, радіо та телебачення, що стосуються діяльності суду, здійснює оперативне реагування на виступи, повідомлення про суд (спростування, підтвердження або уточнення інформації).

2.27. Координує проведення інтерв’ю з суддями та працівниками апарату суду.

2.28.  Готує та надає керівництву суду добірки інформаційних матеріалів про діяльність органів судової влади, експрес-аналізів (дайджестів) матеріалів ЗМІ.

2.29.  Направляє в ЗМІ прес-релізи та  копії офіційних документів, анонсує події і заходи, програми і плани суду за попереднім погодженням із головою суду.

2.30. Приймає участь у підготовці та проведенні прес-конференцій, брифінгів, організації тематичних зустрічей з журналістами з питань діяльності суду.

2.31. Розробляє за погодженням із керівництвом  суду плану заходів щодо оперативного інформування громадськості та ЗМІ стосовно перебігу резонансних судових процесів.

2.32. Надає методичну допомогу суддям та працівникам апарату суду з питань застосування законодавства в інформаційній сфері.

2.33. Виконує інші доручення голови суду та керівника апарату суду.

2.34. Постійно підвищує свій професійний рівень, своєчасно та в повному обсязі відстежує зміни в законодавстві, вивчає нові правила та процедури.

 

3. Права

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Уносити пропозиції щодо вдосконалення роботи із забезпечення діяльності суду.

3.4. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4. Відповідальність

4.1. Консультант суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про запобігання корупції" несе відповідальність за достовірність інформації внесеної до бази даних автоматизованої системи документообігу суду, несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, правил поведінки працівника суду, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

4.2. Відповідає за належне зберігання процесуальних документів переданих на виконання та запобігає несанкціонованому доступу до них.

4.3. Відповідає за нерозголошення відомостей, що містяться в документах суду та становлять службову інформацію.