ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ керівника апарату Бериславського районного суду Херсонської області
№2-12/17 від 14.02.2017 року
ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
ГОЛОВНОГО СПЕЦІАЛІСТА З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
БЕРИСЛАВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
1. Загальні положення
1.1. Посадова інструкція головного спеціаліста з інформаційних технологій Бериславського районного суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов’язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та обсяг відповідальності особи, яка займає посаду головного спеціаліста з інформаційних технологій Бериславського районного суду (далі – головний спеціаліст з інформаційних технологій).
1.2. Головний спеціаліст з інформаційних технологій є посадовою особою апарату Бериславського районного суду (далі – суд), правовий статус якої визначається Законом України «Про державну службу».
1.3. Головний спеціаліст з інформаційних технологій призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.
1.4. На посаду головного спеціаліста з інформаційних технологій призначається особа, яка має вищу освіту відповідного професійного спрямування з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста чи магістра, стаж роботи за фахом на державній службі не менше 1 року або загальних стаж роботи за фахом не менше 2 років.
1.5. Головний спеціаліст з інформаційних технологій безпосередньо підпорядковується голові суду та керівнику апарату суду.
1.6. Головний спеціаліст з інформаційних технологій безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.
1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним, Цивільно-процесуальним, Кримінальним, Кримінальним процесуальним та іншими кодексами України, Законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про запобігання корупції» та іншими законами України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України; актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів та регулюють питання організації та здійснення організаційно-технічного забезпечення діяльності судової системи; наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, рішеннями органів суддівського самоврядування; правилами та нормами охорони праці та протипожежного захисту, Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, «Інструкцією з діловодства», «Інструкцією про порядок передання до архіву суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівів судових справ та документів діяльності суду», правилами поведінки працівників суду, правилами внутрішнього трудового розпорядку суду, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією
2. Завдання та обов’язки
2.1. В межах наданих технічних можливостей організовує впровадження в роботі суду комп’ютерних технологій: встановлення комп’ютерного обладнання, комплексів технічної фіксації судового процесу, запровадження програмного комплексу Документообігу загальних судів (Д-3), адміністрування локальної комп’ютерної мережі, підключення до корпоративної мережі по виділеному захищеному каналу тощо, та забезпечує здійснення відповідного моніторингу щодо впровадження електронного цифрового підпису, запису фонограм судових засідань, надсилання судових рішень та інших електронних документів.
2.2. Забезпечує адміністрування автоматизованих робочих місць суддів та працівників апарату суду.
2.3. Готує та своєчасно направляє звіт щодо кількості документів, відправлених до ЄДРСР, надає інформацію щодо сеансів відеоконференцзв’язку, надає інформацію по кількості відправлених СМС – повідомлень, та звіт щодо стану роботи програмного забезпечення суду.
2.4. Забезпечує введення в експлуатацію, встановлення, програмне обслуговування комп’ютерної техніки, периферійного обладнання та оргтехніки, що знаходяться на балансі суду.
2.5. Організовує проведення робіт щодо інсталяції ліцензійного програмного забезпечення.
2.6. Надає практичну та методичну допомогу суддям і працівникам апарату суду з питань роботи та використання ліцензійного програмного забезпечення та комп’ютерного обладнання, що знаходиться на балансі суду. За погодженням голови суду, керівника апарату суду проводить заняття щодо вивчення працівниками апарату суду безпечного використання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення.
2.7. Здійснює обслуговування та забезпечує моніторинг введення в експлуатацію та організовує обслуговування комп’ютерної мережі суду, поточне адміністрування мереженого обладнання локальної комп’ютеної мережі, адміністрування контролера домену та серверів комп’ютерної мережі.
2.8. Забезпечує доступ користувачів до внутрішніх інформаційних ресурсів.
2.9. Здійснює моніторинг дотримання технології експлуатації програмного забезпечення та використання антивірусного захисту локальної комп’ютерної мережі.
2.10. Забезпечує виявлення і попередження недоліків у роботі працівників суду під час використання комп’ютерів та оргтехніки, системного та прикладного програмного забезпечення.
2.11. Проводить аналіз стану інформаційного забезпечення суду та вносить пропозиції щодо вдосконалення форм і методів роботи суду в частині інформаційного забезпечення діяльності суду, надає відповідні звіти.
2.12. Забезпечує адміністрування та постійне оновлення інформації на власному веб-сайті суду у складі веб-порталу «Судова влада України».
2.13. Здійснює заходи з технічного захисту інформації з обмеженим доступом, яка містить відомості, що становлять державну таємницю.
2.14. Веде контроль щодо експлуатації комп’ютерів працівниками суду.
2.15. Приймає участь в діяльності інвентаризаційної комісії при проведенні інвентаризацій комп’ютерної та периферійної техніки, програмного забезпечення.
2.16. Проводить своєчасне оновлення бази даних інформаційно-правової системи «Ліга Закон», забезпечує доступ суддів та працівників апарату до вказаної системи.
2.17. Надає рекомендації, пропозиції щодо придбання техніки, пристроїв вводу-виводу інформації, витратних матеріалів, за погодженням з керівником апарату займається реалізацією схвалених пропозицій.
2.18. Вносить пропозиції керівнику апарату та голові суду щодо розподілу або перерозподілу комп’ютерної техніки, що перебуває на балансі суду, з метою збалансованого забезпечення нею працівників, з урахуванням пріоритетності завдань пов’язаних з виконанням програми інформатизації суду.
2.19. Перевіряє цілісність та безпеку електронної інформаційної бази даних суду, а в разі виявлення пошкодження або несанкціонованого доступу до неї негайно інформує керівника апарату та голову суду.
2.20. Контролює використання доступу до мережі Інтернет в службових цілях суддями та працівниками апарату суду, яким надано дозвіл на її використання.
2.21. Забезпечує інформаційний обмін через комп’ютерну мережу, включаючи надання електронних адрес працівникам суду, підтримку поштових скриньок в єдиному поштовому домені; розміщення поштових скриньок на Єдиному сервері; антивірусний захист.
2.22. Забезпечує функціонування автоматизованої системи електронного документообігу в суді (Д-3), надає методичну та практичну допомогу суддям та працівникам апарату суду у роботі з Д-3.
2.23. Вносить відповідно до своїх прав та функціональних обов’язків до бази даних автоматизованої системи документообігу суду інформацію передбачену Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.
2.24. Запобігає встановленню та використанню стороннього програмного забезпечення та медіа контенту, що безпосередньо не пов’язані з роботою суду.
2.25. Здійснює контроль за використанням працівниками суду змінних носіїв інформації.
2.26.Погоджує з керівництвом суду питання щодо використання в локальній мережі особистої комп’ютерної техніки працівників суду.
2.27. Організовує створення копій електронної інформації користувачами та забезпечує ведення архіву інформаційних ресурсів суду. Забезпечує регулярну архівацію даних, які зберігаються на серверах, у тому числі зняття копій бази даних.
2.28. Дотримується правил та норм з охорони праці та техніки безпеки, правил з експлуатації технічних засобів.
2.29. Проводить моніторинг новітніх технологій, які можуть покращити роботу суду.
2.30. Здійснює контроль за працездатністю комп’ютерної та оргтехніки суду, яка знаходиться на балансі суду, вносить пропозиції керівнику апарату суду про необхідність ремонту, обслуговування, заміни зазначеного обладнання.
2.31. Готує документи на отримання посадовими особами суду електронно-цифрових підписів.
2.32. Здійснює контроль за наявністю, терміном дії та використанням посадовими особами суду електронно-цифрових підписів.
2.33. Виконує доручення голови суду, керівника апарату суду.
2.34. Відповідає за проведення відео-конференцій в Бериславському районному суді Херсонської області.
2.35. Зобов’язаний перевірити документи які посвідчують особу учасника судового провадження яке проводиться дистанційно за ухвалою іншого суду, та вручити даній особі пам’ятку про її процесуальні права, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.
2.36.Постійно підвищувати свій професійний рівень, своєчасно та в повному обсязі відстежує зміни в законодавстві, вивчати нові правила та процедури.
3. Права
3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України «Про державну службу» "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.
3.2. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.
3.3. За дорученням керівництва представляти інтереси суду в підприємствах, установах та організаціях, органах влади з питань, що належать до його компетенції.
3.4. Отримувати матеріально-технічне забезпечення для виконання покладених на нього обов’язків та завдань. Має право безперешкодного доступу до комп’ютерної та оргтехніки суду, для проведення оновлення програмного забезпечення та моніторингу стану комп’ютерної та оргтехніки суду.
3.5. В установленому порядку отримувати від працівників суду інформацію, необхідну для виконання посадових обов’язків.
3.6. За погодженням з керівництвом суду залучати інших працівників апарату суду з метою забезпечення виконання покладених на нього завдань.
3.7. Вносити в межах своєї компетенції пропозиції щодо вдосконалення роботи суду.
3.8. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.
3.9. Ознайомлюватися із скаргами та іншими документами, що містять оцінку робіт та надавати по ним пояснення, а також вимагати від працівників суду, що користуються в повсякденній роботі програмними комплексами та електронними інформаційно-правовими системами, дотримання відповідних інструкцій по користуванню програмним забезпеченням.
4. Відповідальність
4.1. Головний спеціаліст з інформаційних технологій відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції» несе відповідальність за достовірність інформації внесеної до бази даних автоматизованої системи документообігу суду, за збереження одержаної від працівників суду інформації, баз даних комп’ютерних програм та автоматизованих систем суду, за достовірність службової інформації, що надається голові суду та безпосередньо керівнику апарату суду, за порушення трудової дисципліни, невиконання або неналежне виконання (несвоєчасне, неякісне тощо) посадових обов’язків і завдань, бездіяльність або недобросовісне використання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов’язаних з прийняттям на державну службу та її проходженням.
4.2. Відповідає за належне зберігання процесуальних документів переданих на виконання та запобігає несанкціонованому доступу до них.
4.3. Відповідає за нерозголошення відомостей, що містяться в документах суду та становлять службову інформацію.