Державі потрібно не «кошмарити» перевірками вітчизняний бізнес, а навпаки, стимулювати його діяльність. Тому, з одного боку, слід обмежити органи контролю в підставах для візитів на підприємства, а з другого — закласти кошти на субсидії.
Уже з назви проекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання підприємництва та тимчасової заборони перевірок як форми тиску на бізнес» (№9481) випливає, що державна підтримка малого та середнього бізнесу ділиться на дві частини.
По-перше, це здешевлення кредитів, компенсація лізингових та факторингових витрат. На це держава повинна виділяти не менш ніж 1% від загального обсягу видатків загального фонду. По-друге, це мораторій на проведення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Причому його дія має тривати, аж доки не буде проведена лібералізація податкового навантаження.
Підставами для позапланових перевірок визначено звернення фізичної особи до Державної регуляторної служби зі скаргою, самостійне ініціювання суб’єктом господарювання рішення суду або нещасний випадок чи надзвичайна подія. Причому погодження на проведення перевірки має бути оприлюднено на сайті ДРС.
Водночас передбачено, що після прийняття цього закону перевірки суб’єктів господарювання з обсягом доходу до 20 млн грн. за попередній рік, які були розпочаті та не завершені, підлягають негайному зупиненню.