flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Інформація щодо проведення конкурсу на заміщення вакантних посад

17 жовтня 2013, 15:33

  

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом керівника апарату Бериславського районного суду Херсонської області № 2-2/12 від
30.01.2012 року
 
П О Л О Ж Е Н Н Я
про комісію для проведення конкурсів на заміщення
вакантних посад державних службовців у Бериславському районному суді Херсонської області
___________________________________________________________
1. Загальні положення
 
           1.1. Комісія для проведення конкурсу на заміщення вакантних посад у  Бериславському районному суді Херсонської області (далі – конкурсна комісія) утворюється наказом керівника апарату Бериславського районного суду Херсонської області (далі – керівник апарату суду) відповідно до ст. 149  Закону України „Про судоустрій і статус суддів» та Постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. №169 „Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців” для проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад державних службовців, крім випадків, коли законами України чи рішеннями Кабінету Міністрів України встановлено інший порядок заміщення таких посад.
           1.2. Склад конкурсної комісії затверджується наказом керівника апарату  суду
           1.3. Конкурсна комісія у своїй діяльності керується чинним законодавством та цим Положенням.
2. Організаційні основи роботи та повноваження комісії
 
            2.1. Конкурсна комісія розпочинає роботу з моменту оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади, а саме:
            2.1.1. Розглядає документи, подані особами, що виявили бажання прийняти участь у конкурсі.
            2.1.2. Проводить співбесіди.
            2.1.3. Приймає рішення про допущення до участі у конкурсі осіб, які відповідають його умовам.
            2.1.4. Приймає рішення про переможця конкурсу.
            2.1.5. Інформує керівника апарату суду про прийняте рішення не пізніш як через 2 дні після проведення засідання.
            2.1.6. У разі необхідності приймає рішення про повторний конкурс.
            2.2. Конкурсна комісія проводить засідання, яке вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 її складу.
            2.3. Рішення конкурсної комісії приймається простою більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні. Голосування проводиться на закритому засіданні. Форма голосування обирається на розсуд конкурсної комісії.
          2.4. За рішенням конкурсної комісії кандидати, які успішно склали іспит, але не були відібрані для призначення на посади, у разі їх згоди, можуть бути рекомендовані керівнику апарату суду для зарахування до складу кадрового резерву  суду та протягом року прийняті на вакантну рівнозначну або нижчу посаду без повторного конкурсу.
            2.5. У разі, коли два, або більше учасників конкурсу, які претендують на одну і ту ж посаду, отримали рівну кількість голосів, або жоден з учасників конкурсу не отримав більшості голосів, конкурсна комісія приймає рішення про повторне голосування.
            2.6. У разі, коли за підсумками повторного голосування жоден з учасників конкурсу не набрав необхідної кількості голосів, конкурсна комісія приймає рішення про проведення повторного конкурсу.
            2.7. Засідання конкурсної комісії проводяться у разі необхідності та оформляється протоколом, який підписується всіма присутніми на засіданні членами комісії.
            Кожен член конкурсної комісії може додати до протоколу свою окрему думку.
            2.8. Рішення конкурсної комісії про рекомендування переможця конкурсу для роботи на відповідній посаді є підставою для прийняття керівником рішення про укладання трудової угоди.
 
3. Відповідальність комісії
 
            На конкурсну комісію покладається відповідальність за:
 
            3.1. Виконання покладених на неї завдань по якісному добору кадрів на службу доБериславського районного суду Херсонської області.
            3.2. Попередження особи, що претендує на посаду у Бериславському районному суді Херсонської області, про обмеження, пов’язані з проходженням державної служби, встановлені Законами України «Про державну службу» та „Про засади запобігання і протидії корупції”.
            3.3. Додержання строків та умов проведення конкурсного відбору.
            3.4. Своєчаснє інформування керівника про прийняте комісією рішення.
            3.5. Відповідність переможця конкурсу умовам та вимогам посади, на яку комісія рекомендує керівнику прийняти працівника.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом керівника апарату Бериславського районного суду Херсонської області №2-2/12  від 30.01.2012 року
  
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення конкурсу та іспиту на заміщення вакантних посад державних 
службовців апарату
 Бериславського районного суду Херсонської області
      Дане Положення визначає правові та організаційні засади проведення конкурсного відбору (далі - конкурс) та іспиту кандидатів, як одного з етапів конкурсу, на заміщення вакантних посад державних службовців апарату Бериславського районного суду Херсонської області.
     Положення ґрунтується на нормах Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 N 169 (із змінами і доповненнями) та Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого наказом Головного управління державної служби України від 08.07.2011 N 164, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.07.2011 за N 930/19668.
Загальні положення
      1. Це Положення визначає правові та організаційні засади проведення іспиту кандидатів, як одного з етапів конкурсу, на заміщення вакантних посад державних службовців шостої, п’ятої категорій апарату Бериславського районного суду Херсонської  області.
      2. Для проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців апарату Бериславського районного суду Херсонської області наказом керівника апарату суду утворюється конкурсна комісія у складі голови, секретаря і членів комісії.  
     Очолює конкурсну комісію заступник керівника апарату суду. До складу конкурсної комісії входять представники окремих структурних підрозділів апарату суду.
      3. Переведення на рівнозначну або нижчу посаду в апараті суду, а також просування по службі державних службовців, які зараховані до кадрового резерву апарату суду чи успішно пройшли стажування у порядку, визначеному Положенням про порядок стажування у державних органах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.12.94 N 804, може здійснюватися без конкурсного відбору.
Умови проведення конкурсу
      4. Конкурс на заміщення вакантних посад державних службовців апарату Бериславського районного суду Херсонської області повинен забезпечувати конституційне право рівного доступу до державної служби громадян України.
      5. Умови проведення конкурсу в Бериславському районному суді Херсонської області відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 N 169 (із змінами і доповненнями), визначаються керівником апарату суду.
     Рішення про проведення конкурсу приймається керівником апарату суду, за наявності вакантної посади державного службовця.
      6. До участі у конкурсі не допускаються особи, які:
     визнані в установленому порядку недієздатними;
     мають судимість, що є несумісною із зайняттям посади державного службовця;
     у разі прийняття на службу будуть безпосередньо підпорядковані або підлеглі близьким особам;
     позбавлені права займати відповідні посади в установленому законом порядку на визначений термін;
     в інших випадках, установлених законами.
     7. Особи, які подали необхідні документи до суду для участі у конкурсі, є кандидатами на зайняття вакантної посади державного службовця Бериславського районного  суду (далі - кандидати).
     8. Конкурс проводиться поетапно:
     1) публікація оголошення Бериславського районного суду про проведення конкурсу в пресі або поширення його через інші засоби масової інформації;
     2) прийом документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, та їх попередній розгляд на відповідність встановленим кваліфікаційним вимогам до відповідного рівня посади;
     3) проведення іспиту та відбір кандидатів.
Оголошення про конкурс
      9. Конкурсна комісія Бериславського районного суду Херсонської області, у разі проведення конкурсу, зобов'язана опублікувати оголошення про проведення конкурсу в пресі або поширити його через інші офіційні засоби масової інформації не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу та довести його до відома працівників апарату Бериславського районного суду.
     10. В оголошенні про проведення конкурсу повинні міститися такі відомості:
     1) найменування установи із зазначенням її місцезнаходження, адреси та номерів телефонів;
     2) назви вакантних посад із зазначенням, що додаткова інформація щодо основних функціональних обов'язків, розміру та умов оплати праці надається консультантом з кадрової роботи;
     3) основні вимоги до кандидатів, визначені згідно Довідника типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців, затвердженого наказом Головного управління державної служби України від 01.09.99 N 65 (із доповненнями);
     4) термін прийняття документів (протягом 30 календарних днів з дня оголошення про проведення конкурсу).
     В оголошенні може міститися додаткова інформація, що не суперечить законодавству про державну службу.
     11. При заміщенні вакантних посад, призначення на які відповідно до законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України здійснюється за іншою процедурою, а також у разі прийняття керівником апарату суду рішення про призначення осіб згідно з п.3 цього Положення в межах апарату суду  конкурс не оголошується.
Прийом та розгляд документів на участь у конкурсі
      12. Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають до конкурсної комісії такі документи:
     заяву про участь у конкурсі, в якій зазначається про ознайомлення заявника із встановленими законодавством обмеженнями щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби;
-         заповнену особову картку (форма П-2ДС) з відповідними додатками;
-         дві фотокартки розміром 4 х 6 см;
-         копії документів про освіту;
-         декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік  за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції;
-       копію першої та другої сторінок паспорта громадянина України;
- письмову згоду на проведення спеціальної перевірки;
     Особи, які працюють у апараті суду і бажають взяти участь у конкурсі, зазначених документів до заяви не додають.
     13. Особи можуть подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня і репутації (копії документів про підвищення кваліфікації, присвоєння наукового ступеня або вченого звання, характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).
     14. Забороняється вимагати відомості та документи, подання яких не передбачено законодавством.
     15. Консультант з кадрової роботи перевіряє подані документи на відповідність їх встановленим вимогам щодо прийняття на державну службу, передбаченим для кандидатів на посаду державного службовця.
     16. Особи, документи яких не відповідають встановленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до конкурсу не допускаються, про що їм повідомляється консультантом з кадрової роботи.
     Якщо кандидат наполягає на участі у конкурсі за даних обставин, він допускається до конкурсу, а остаточне рішення приймає конкурсна комісія.
     17. Подані документи і матеріали конкурсної комісії зберігаються у консультанта з кадрової роботи.
Загальні умови проведення іспиту
      18. Іспит проводиться конкурсною комісією суду з метою об'єктивної оцінки знань і здібностей кандидатів на   заміщення вакантних посад державних службовців апарату суду.
     19. Іспит проходять кандидати на заміщення вакантних посад, документи яких відповідають установленим вимогам щодо прийняття на державну службу, передбаченим для кандидатів на посади державних службовців.
     Особи, документи яких не відповідають установленим вимогам, за  рішенням голови конкурсної комісії до іспиту не допускаються, про  що їм повідомляється консультантом з кадрової роботи з відповідним обґрунтуванням.
     Якщо кандидат наполягає на участі в іспиті за даних обставин, він допускається до іспиту, а остаточне рішення приймає конкурсна комісія.
     20. Об'єктивність проведення іспиту забезпечується рівними умовами (тривалість іспиту, зміст та кількість питань, підрахунок результатів тощо) та відкритістю інформації про них, єдиними критеріями оцінки.
     21. Проведення іспиту для кандидатів на заміщення вакантних посад передбачає перевірку та оцінку їх знань Конституції України, Законів України "Про державну службу", "Про засади запобігання та протидії корупції", а також законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень Бериславського районного суду та  відповідних посад апарату суду.
     Перелік питань на перевірку знання Конституції України, Законів України "Про державну службу", "Про засади запобігання та протидії корупції",  наведений у додатку 1 до цього Положення.
     22. Перелік питань для перевірки знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень Бериславського районного суду Херсонської області та відповідних посад його апарату у додатку 2 до цього Положення.
     23. Переліки питань можуть публікуватися у відповідних друкованих засобах масової інформації та обов'язково надаватися для ознайомлення всім учасникам конкурсу при поданні документів для участі в конкурсі.                                         
     24. Екзаменаційні білети формуються за формою, наведеною у додатку 3 до цього Положення, та затверджуються головою конкурсної комісії. До кожного білета включається по одному питанню на перевірку знання Конституції України, Закону України "Про державну службу", Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" та два питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень Бериславського районного суду Херсонської області та відповідних посад його апарату - всього 5 питань.
     25. Питання 1-3 в екзаменаційних білетах мають містити питання, визначені в додатку 1 до цього Положення, питання 4-5 відбираються з додатку 2 до цього Положення.
     26. Кількість білетів має бути не менше 15.                           
     27. З урахуванням специфіки функціональних повноважень Бериславського районного суду Херсонської області та відповідних посад  його апарату можливе розроблення кількох варіантів комплектів екзаменаційних білетів у залежності від кваліфікаційних вимог до відповідних рівнів посад.
     28. Процедура іспиту складається з 3 етапів:
     1) організаційна підготовка до іспиту;
     2) складання іспиту;
     3) оцінювання та підбиття підсумків іспиту.
     29. Консультант з кадрової роботи за погодженням з головою конкурсної комісії визначає дату проведення іспиту та повідомляє кандидатів про місце і час його проведення.
Організаційна підготовка до іспиту
      30. Організаційна підготовка до іспиту проводиться в день проведення іспиту з усіма кандидатами на заміщення вакантних посад.
     31. Секретар конкурсної комісії інформує про тривалість та процедуру складання іспиту.
     32. До початку іспиту секретар конкурсної комісії відповідає на  запитання кандидатів щодо процедури іспиту. Інформація секретаря про умови складання іспиту має бути достатньою для кандидатів. Він повинен упевнитися, що всі кандидати зрозуміли умови іспиту, в іншому випадку надати додаткові пояснення. У разі виникнення спірних питань вони мають бути розв'язані головою конкурсної комісії.
Складання іспиту
      33. Під час підготовки відповідей на запитання екзаменаційного білета мають бути присутніми не менше трьох членів конкурсної комісії.
     34. Іспит складається одночасно для кандидатів на заміщення однієї вакантної посади. У разі невеликої кількості кандидатів та за  наявності відповідних умов, передбачених пунктом 35 цього Положення, іспит може проводитися одночасно на заміщення декількох вакантних посад.
     35. Приміщення для складання іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, що унеможливлює спілкування кандидатів та забезпечує індивідуальну підготовку відповідей на питання білета. Кандидати не можуть самостійно залишати приміщення, в якому складається іспит, до його закінчення.
     36. Іспит складається письмово за екзаменаційними білетами, які пропонуються кандидату за його вибором і відкриваються у присутності кандидатів на заміщення вакантних посад під час складання іспиту.
     37. Іспит складається державною мовою.
     38. При підготовці відповідей на питання білета кандидат здійснює записи на аркуші із штампом суду, в якому проводиться конкурс. Перед відповіддю обов'язково вказуються прізвище, ім'я та по-батькові кандидата, номер білета та питання, зазначені в білеті.
     Після підготовки відповідей на аркуші проставляються підпис кандидата та дата складання іспиту.
     39. Загальний час для підготовки відповіді на екзаменаційний білет має становити не більше 60 хвилин.
Оцінювання та підбиття підсумків іспиту
     40. Для оцінки знань кандидатів використовується п'ятибальна система.
     П'ять балів виставляються кандидатам, які виявили глибокі знання Конституції України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" та успішно справилися із запитаннями на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень Бериславського районного суду та відповідних посад його апарату.
     Чотири бали виставляється кандидатам, які виявили повні знання Конституції України, Законів України "Про державну службу" та "Про засади запобігання та протидії корупції", достатньо володіють знаннями законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень Бериславського районного суду та відповідних посад його апарату.
     Три бали виставляються кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи.
     Два бали виставляється кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок.
     Один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк.
     41. По закінченні часу, відведеного на складання іспиту, проводиться перевірка відповідей та їх оцінювання. Оцінка проводиться всіма членами комісії. Члени конкурсної комісії приймають спільне рішення щодо оцінки відповіді на кожне питання екзаменаційного білета. Такі оцінки виставляються на аркуші з відповідями кандидата.
     42. Підбиття підсумку здійснюється шляхом додавання балів за кожне питання і занесення загальної суми балів в екзаменаційну відомість, форма якої наведена в додатку 3. З результатами іспиту кандидат ознайомлюється під підпис.
     43. Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у консультанта з кадрової роботи суду.
     44. Кандидати, які набрали загальну суму балів, що не є нижчою 50 відсотків від максимальної суми балів, яка може бути виставлена при наданні відповідей, вважаються такими, що успішно склали іспит.
     45. Кандидати, які набрали менше 50 відсотків від максимальної суми балів, вважаються такими, що не склали іспит.
     46. Кандидати, які не склали іспит, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для призначення на посаду.
     47. Результати іспиту можуть бути оскаржені в порядку, передбаченому для оскарження рішень конкурсної комісії.
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Додаток 1
до п. 21, п. 25 Положення про проведення конкурсу та іспиту на заміщення
вакантних посад державних
службовців апарату Бериславського районного  суду Херсонської області
 
ПЕРЕЛІК
питань на перевірку знання Конституції України,
Законів України "Про державну службу"
та "Про засади запобігання та протидії корупції"
 
        I. Питання на перевірку знання Конституції України.
     1. Основні розділи Конституції України.
     2. Основні риси Української держави за Конституцією України (статті 1, 2).
     3. Форма правління в Україні (стаття 5).
     4. Визнання найвищої соціальної цінності України (стаття 3).
     5. Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України (стаття 10).
     6. Об'єкти права власності Українського народу (статті 13, 14).
     7. Найважливіші функції держави (стаття 17).
     8. Державні символи України (стаття 20).
     9. Конституційне право на працю (стаття 43).
     10. Конституційне право на освіту (стаття 53).
     11. Конституційне право на соціальний захист (стаття 46).
     12. Конституційне право на охорону здоров'я (стаття 49).
     13. Обов'язки громадянина України (статті 65 - 68).
     14. Право громадянина України на вибори (стаття 70).
     15. Повноваження Верховної Ради України (стаття 85).
     16. Питання, правове регулювання яких визначається та встановлюється виключно законами України (стаття 92).
     17. Державний бюджет України (стаття 96).
     18. Порядок обрання Президента України (стаття 103).
     19. Повноваження Президента України (стаття 106).
     20. Призначення, склад та введення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони України (стаття 107).
     21. Склад Кабінету Міністрів України (стаття 114).
     22. Повноваження Кабінету Міністрів України (статті 116, 117).
     23. Повноваження місцевих державних адміністрацій (стаття 119).
     24. Статус прокуратури України за Конституцією України (стаття 121).
     25. Система судів в Україні (стаття 125).
     26. Основні засади судочинства в Україні (стаття 129).
     27. Система адміністративно-територіального устрою України (стаття 133).
     28. Питання нормативного регулювання Автономної Республіки Крим (стаття 137).
     29. Повноваження Автономної Республіки Крим (стаття 138).
     30. Органи місцевого самоврядування в Україні (стаття 140).
     31. Повноваження територіальних громад за Конституцією України (стаття 143).
     32. Статус та повноваження Конституційного Суду України (статті 147, 150).
     33. Порядок подання законопроекту про внесення змін до Конституції України (стаття 154).
 II. Питання на перевірку знання Закону України
                "Про державну службу"
     1. Поняття державної служби, державного службовця і посади за Законом України "Про державну службу" (статті 1, 2).
     2. Право на державну службу (стаття 4).
     3. Основні принципи державної служби (стаття 3).
     4. Основні напрями державної політики у сфері державної служби (стаття 6).
     5. Основні обов'язки державних службовців (стаття 10).
     6. Основні права державних службовців (стаття 11).
     7. Обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходженням (статті 12, 16).
     8. Особливості дисциплінарної відповідальності державних службовців (стаття 14).
     9. Присяга державних службовців (стаття 17).
     10. Відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою (стаття 22).
     11. Класифікація посад та ранги державних службовців (статті 25, 26).
     12. Прийняття на посаду державного службовця; випробування при прийнятті на державну службу; стажування державних службовців (статті 15, 18, 19).
     13. Просування по службі державного службовця (стаття 27).
     14. Кадровий резерв державної служби (стаття 28).
     15. Підстави припинення державної служби (стаття 30).
     16. Підстави для відставки державного службовця (стаття 31).
     17. Оплата праці державного службовця (стаття 33).
     18. Щорічні та додаткові відпустки державних службовців; соціально-побутове забезпечення державних службовців (статті 35, 36).
     19. Пенсійне забезпечення державних службовців (стаття 37).
     20. Відповідальність за порушення законодавства про державну службу (стаття 38).
     21. Етика поведінки державного службовця (стаття 5).
         III. Питання на перевірку знання Закону України
    "Про засади запобігання та протидії корупції"
1. Визначення термінів: корупція, близькі особи, конфлікт інтересів, корупційне   правопорушення, неправомірна вигода (стаття 1).
     2. Суб'єкти відповідальності за корупційні правопорушення (стаття 4).
     3. Суб'єкти, які здійснюють заходи щодо запобігання та протидії корупції (стаття 5).
     4. Обмеження, щодо використання службового становища, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (статті 6,7).
     5. Обмеження щодо одержання подарунків (пожертв) та роботи близьких осіб (статті 8, 9).
     6. Обмеження щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування (стаття 10).
     7. Спеціальна перевірка щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування (стаття 11).
     8. Фінансовий контроль (стаття 12).
     9. Кодекси поведінки та врегулювання конфлікту інтересів (статті 13, 14).
     10. Антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів (стаття 15).
     11. Участь громадськості в заходах щодо запобігання і протидії корупції (стаття 18).
     12. Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (стаття 20).
     13. Види відповідальності за корупційні правопорушення (стаття 21).
     14. Особливості звільнення з роботи осіб, які вчинили корупційні правопорушення (стаття 22).
     15. Відновлення прав і законних інтересів та відшкодування збитків, шкоди, завданих фізичним та юридичним особам внаслідок вчинення корупційного правопорушення (стаття 25).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Додаток 2
до п. 22, п. 25 Положення про проведення конкурсу та іспиту на заміщення
вакантних посад державних
службовців апарату Бериславського районного суду Херсонської області
 
ПЕРЕЛІК
питань для перевірки знання законодавства
з урахуванням специфіки функціональних повноважень
Бериславського районного суду Херсонської області та
відповідних посад його апарату
  
ПИТАННЯ НА ПЕРЕВІРКУ ЗНАНЬ ПО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО СУДОУСТРІЙ І СТАТУС СУДДІВ".
I. Судова система України.(ст.3)
2.Право на судовий захист.(ст.7)
З.Система та спеціалізація судів загальної юрисдикції.(ст.17, ст.18)
4.Види і склад місцевих судів, повноваження місцевих судів.(ст.21, ст.22)
5.Види і склад апеляційних судів, повноваження апеляційних судів.(ст.26, ст.27)
6.Види і склад вищих спеціалізованих судів.(ст.31)
7.Повноваження вищого спеціалізованого суду.(ст.32)
8.Верховний суд України - найвищий судовий орган.(ст.38)
9.Незалежність і недоторканість суддів. (ст.47, ст.48)
10. Добір кандидатів у професійні судді.(ст.64, ст.65)
11.Повноваження вищої кваліфікаційної комісії суддів України.(ст.91)
12.Кваліфікаційний іспит.(ст.70)
13. Дисциплінарне провадження щодо судді.(ст.84)
14.Органи, що здійснюють дисциплінарне провадження щодо судді. (ст.85). Порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо судді (ст.86)
15.Завдання суддівського самоврядування.(ст.113)
16.Збори суддів.(ст.115)
17.Конференції суддів. (ст.118)
18.Порядок скликання конференції суддів та порядок її проведення. (ст.120,ст.121)
19.З’їзд суддів. Порядок скликання з’їзду суддів. (ст.123, ст.124)
20.Рада суддів України(ст. 127)
21.Статус державної судової адміністрації.(ст.145)
22.Повноваження державної судової адміністрації.(ст.146)
23.Територіальні управління державної судової адміністрації.(ст.148)
24. Апарат суду. (ст.149)
25. Помічники суддів судів загальної юрисдикції. (ст. 151)
26. Служба судових розпорядників (ст. 153). Забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах (ст. 154)
  
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ  ПОВ'ЯЗАНИХ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ  ОБОВ'ЯЗКАМИГОЛОВНОГО СПЕЦІАЛІСТА З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ.
  1. Основні характеристики комп’ютера (розрядність, тактова частота, об’єм оперативної й зовнішньої пам’яті, продуктивність і ін.)
  2. Зовнішня пам’ять комп’ютера. Різні види носіїв інформації.
  3. Програмне забезпечення комп’ютера.
  4. Стандартні пристрої вводу-виводу.
  5. Мультимедіа-технологія.
  6. Папки й файли (тип файлу, ім’я файлу). Основні операції з файлами в операційній системі.
  7. Операційна система комп’ютера (призначення, склад, завантаження).
  8. Текстовий редактор. Призначення й основні функції.
  9. Графічний редактор. Призначення й основні функції.
  10. Електронні таблиці. Призначення й основні функції.
  11. Система адрес у мережі Internet.
  12. Бази даних. Призначення й основні функції.
  13. Комп’ютерні віруси: способи поширення, захист від вірусів.
  14. Інформаційні ресурси Інтернет: електронна пошта, телеконференції, файлові архіви. Всесвітня павутина.
  15. Служба WWW. Програми-браузери. Пошук інформації в INTERNET. Пошукові системи.
  16. Локальні й глобальні комп'ютерні мережі. Призначення мереж.
  17. Адміністрування та підтримка веб – сайту суду у складі веб- порталу «Судова влада України» .
 
  1.  Отримання, реєстрація та обробка електронної пошти. (Інструкція про порядок роботи з ел. поштою п.4)
 
  1. Автоматичний розподіл судових справ (Положення про автоматизовану систему документообігу суду п.3).
 
  1. Порядок роботи в автоматизованій системі ДЗС.(Положення про автоматизовану систему документообігу суду п.2).
 
  1. Звукозапис та протоколювання судового засідання (Інструкція з користування «Камертон» п.7)
 
  1.  Що враховується при автоматичному розподілі справ. ( Положення про автоматизовану систему документообігу суду п.3.1.14)
 
  1. Перереєстрація справ (Інструкція з діловодства п.3.10.6)
 
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ ПОВ'ЯЗАНИХ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ  ОБОВ'ЯЗКАМИ КОНСУЛЬТАНТА З КАДРОВОЇ РОБОТИ ТА СТАТИСТИКИ 
 
1. Загальні положення проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців ( Наказ Головного управління державної служби України №164 від 08.07.2011р.)
2. Випробування при прийнятті на роботу (статті 26-28 КЗпП України).
3. Трудові книжки (стаття 48 КЗпП України).
4. Види відпусток (стаття 4 ЗУ «Про відпустки).
5. Порядок надання щорічних відпусток (стаття 10 ЗУ «Про відпустки»).
7. Формування та ведення особової справи (Постанова КМУ №731 від 25.05.1998 року)
8. Оформлення документів особової справи (Постанова КМУ №731 від 25.05.1998 року)
9. Ведення особової справи державного службовця (Постанова КМУ №731 від 25.05.1998 року)
10. Атестація державних службовців (Постанова КМУ №1922 від 28.12.2000 року)
11. Щорічна оцінка виконання державними службовцями покладених на них обов’язків та завдань. (Наказ Головного управління державної служби України  від 31.10.2003 року №122)

12. Порядок обчислення стажу державної служби та присвоєння рангів державним службовцям суду.(Постанова КМУ від 03.05.94 №283, Постанова КМУ від 19.06.1996 року № 658)
13. Поняття та порядок формування кадрового резерву. (Постанова КМУ від 28.02.2001 року №199) 
14. Спеціальна перевірка відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави (Указ Президента України від 25.01.2012 року №33/2012)
15. Загальні положення заповнення та подання форм звітності про розгляд апеляційними та місцевими (крім господарських) судами судових справ та матеріалів (п. 1 Інструкції, затвердженої Наказом ДСА України №55 від 05.06.2005 року).

16. Порядок подання звітів (п. 2 Інструкції, затвердженої Наказом ДСА України №55 від 05.06.2005 року).
17. Перелік основних статистичних звітів судів першої інстанції та терміни їх подачі до Територіального управління державної судової адміністрації. (Інструкція  затверджена Наказом ДСА України №55 від 05.06.2005 року).

18. На підставі яких документів складається звіт за формою № 2-Ц (п. 3.4. Інструкції, затвердженої Наказом ДСА України №55 від 05.06.2005 року).
19. У яких випадках заповнюється картка обліку сум шкоди, завданої злочином (п. 1 Інструкції щодо заповнення форми картки обліку сум шкоди, завданої злочином Наказ ДСА України №21 від 17.02.2005 року).
20. Порядок оформлення та направлення карток на осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальну справу місцевими загальними судами (п. 4 Інструкції щодо заповнення картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу, затверджену Наказом ДСА України № 32/04 від 18.03.2004 року).  
21. На підставі яких документів складається звіт за формою № 1 (п. 3.2 Інструкції, затвердженої Наказом ДСА України №55 від 05.06.2005 року).
22. На підставі яких документів складається звіт за ф № 2-А (п. 3.3 Інструкції, затвердженої Наказом ДСА України №55 від 05.06.2005 року).
23. Обробка карток обліку сум шкоди, завданої злочином у судах (п. 4 Інструкції щодо заповнення форми картки обліку сум шкоди, завданої злочином Наказ ДСА України №21 від 17.02.2005 року).
24. Порядок подання звітів за формою № 1-ОП «Звіт про оперативність розгляду місцевими та апеляційними загальними судами кримінальних справ» (п. 1 Інструкції щодо заповнення і подання форми звітності № 1-ОП «Звіт про оперативність розгляду місцевими та апеляційними загальними судами кримінальних справ», затверджену Наказом ДСА України №82 від 17.06.2010 року).
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ ПОВ'ЯЗАНИХ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ  ОБОВ'ЯЗКАМИ ПОМІЧНИКА ГОЛОВИ СУДУ
1. Порядок та строки попереднього розгляду кримінальної справи (ст. 240, 241 КПК).
2. Рішення судді за результатами попереднього розгляду справи (ст. 244 КПК).
3. Особливості досудового розгляду в справах, які порушуються за скаргою потерпілого (ст. 251 КПК).
4. Вручення підсудному копії обвинувального висновку і повідомлення про день розгляду справи в суді (ст. 254 КПК).
5. Забезпечення права на ознайомлення з матеріалами справи (ст. 255 КПК).
6. Види вироків (ст. 327 КПК).
7. Вступна частина вироку (ст. 333 КПК)
8. Мотивувальна частина вироку (ст. 334 КПК)
9.Резулютивна частина вироку (ст. 335 КПК)
10. Особи, які мають право подати апеляцію у кримінальних справах (ст. 348 КПК)
11. Порядок і строки апеляційного оскарження кримінальних справ ( ст. 349 КПК)
12. Компетенція судів щодо розгляду цивільних справ (ст. 15 ЦПК).
13. Документи, що посвідчують повноваження представників (ст. 42 ЦПК).
14. Докази, належність та допустимість доказів у цивільному процесі (ст.ст. 57-59 ЦПК).
15. Процесуальні строки (ст.ст. 67-73 ЦПК).
16. Види судових витрат (ст. 79 ЦПК).
17. Форма і зміст заяви про видачу судового наказу (ст. 98 ЦПК).
18. Підсудність (ст.ст. 107-117 ЦПК).
19. Форма і зміст позовної заяви (ст. 119 ЦПК).
20. Окреме провадження (ст. 234 ЦПК).
21. Фіксування судового засідання технічними засобами (ст. 197 ЦПК).
22. Форма і зміст заяви про перегляд заочного рішення (ст. 229 ЦПК).
23. Підстави закриття провадження у цивільній справі ( ст. 205 ЦПК).
24. Обов’язок суду зупинити провадження у справі (ст.201 ЦПК).
25. Строки, на які зупиняється провадження у справі ( ст. 203 ЦПК).
26. Строки апеляційного оскарження (ст. 294 ЦПК).
27. Порядок подання апеляційної скарги (ст. 296 ЦПК).
28. Основні вимоги до заповнення картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу (розділ 3 Інструкції щодо заповнення картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу).
 
29.    Порядок заповнення розділу 1 «Відомості про особу на момент учинення злочину»картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу (розділ 3 Інструкції щодо заповнення картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу).
 
30.   Порядок заповнення розділу 2 «Відомості про злочин» картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу (розділ 3 Інструкції щодо заповнення картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу).
 
31.     Порядок заповнення розділу 3 «Відомості про судове рішення» картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу (розділ 3 Інструкції щодо заповнення картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу).
 
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ ПОВ'ЯЗАНИХ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ  ОБОВ'ЯЗКАМИ КОНСУЛЬТАНТА СУДУ
  1. Реєстрація та облік звернень громадян. (п.4 Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді, затверджену Наказом ДСА України №68 від 27.06.2006 року) 
  2. Обов'язки працівника апарату суду, який здійснює систематизацію законодавства у суді.
  3. Правила ведення систематичної картотеки нормативно-правових актів, судової статистики.
  4. Порядок обліку юридичної літератури та порядок користування бібліотечним фондом суду.
 5. Перелік основних статистичних звітів суду та терміни їх подачі до територіального управління державної судової адміністрації.
      6. Обов'язки працівника, відповідального за роботу з електронною поштою суду.

      7. Порядок отримання, реєстрації, обробки та відправки електронної пошти суду. 

      8. Ведення діловодства в місцевому загальному суді. Загальні положення. 

      9.  Дати визначення поняттю «екстрадиція». Загальні умови екстрадиції. (ст.450, 451 КПК)
     10.  Порядок підготовки документів та направлення запитів щодо екстрадиції особи (ст.453 КПК)
     11. Повноваження комісії  із  соціального страхування.
     12. Обов’язки органів державної влади щодо розгляду заяв чи скарг громадян. (ст.19 ЗУ «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р.)
     13. Порядок та основні правила складання статистичних звітів про розгляд судом кримінальних справ.
     14. Порядок та основні правила складання статистичних звітів про розгляд судом адміністративних справ.
     15. Номенклатура справ суду: складання, робота з нею (розділ 22 Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді).
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ ПОВ'ЯЗАНИХ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ  ОБОВ'ЯЗКАМИ СУДОВОГО РОЗПОРЯДНИКА
1. Організаційне забезпечення діяльності служби судових розпорядників.
2. Основні завдання та функції підрозділів служби судових розпорядників.
3. Права та обов’язки судових розпорядників, їх підпорядкування.
4. Правила оформлення телеграми. 
5. Гласність судового розгляду (ст. 20 КПК)
6. Порядок видачі справ з архіву для тимчасового користування.
7. Організація забезпечення проведення судового засідання.
8. Що забороняється судовому розпоряднику під час виконання посадових обов’язків
?
9. Здійснення заходів щодо забезпечення проведення судового засідання та винесення судом рішення у справі. Дії судового розпорядника після закінчення судового засідання.
10. Дії судового розпорядника в надзвичайних ситуаціях.
11. Порядок взаємодії з працівниками правоохоронних органів з питань забезпечення проведення судового засідання.
12. Обов’
язки судового розпорядника в цивільному процесі (ст. 49 ЦПК).
13. Склад правопорушення, передбаченого статтею 185-3 Кодексу про адміністративні правопорушення України «Прояв неповаги до суду».
14. Правила складання протоколу про вчинення правопорушення, передбаченого статтею 185-3 Кодексу про адміністративні правопорушення України «Прояв неповаги до суду».
15. Обов’
язки судового розпорядника в цивільному процесі (ст. 49 ЦПК)                                                             16. Заходи, які застосовуються до порушників порядку судового засідання  (ст.272 КПК)             17. Розпорядок судового засідання (ст. 271 КПК)                                                                                         18. Видалення свідків із зали судового засідання та порядок  їх допиту (ст. 165, 180 ЦПК).
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ ПОВ'ЯЗАНИХ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ  ОБОВ'ЯЗКАМИ СЕКРЕТАРЯ СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ
1. Вручення підсудному копії обвинувального висновку і повідомлення про день розгляду справи  в суді (стаття 254 КПК).
2. Забезпечення права на ознайомлення з матеріалами справи (стаття 255 КПК).
3. Порядок досудового розгляду справи (стаття 240 КПК).
4. Відкладення і зупинення розгляду справи (стаття 280 КПК).
5. Видалення свідків із залу суду (стаття 293 КПК).
6. Видалення суду для постановлення вироку та проголошення вироку (стаття 320, стаття 341 КПК).
7. Мова, якою здійснюється цивільне судочинство (стаття 7 ЦПК).
8. Підстави для відводу секретаря судового засідання (стаття 22 ЦПК).
9. Права та обов’язки секретаря судового засідання (стаття 48 ЦПК).
10. Судові повістки (стаття 74 ЦПК).
11. Зміст судової повістки і оголошення про виклик у суд (стаття 75 ЦПК).
12. Порядок вручення судових повісток (стаття 76 ЦПК).
13. Відкриття судового засідання (стаття 163 ЦПК).
14. Фіксування судового засідання технічними засобами (стаття 197 ЦПК).
15. Журнал судового засідання (стаття 198 ЦПК).
16. Оформлення обкладинки судової справи (п.п. 5.1, 5.2).
17. Порядок формування кримінальних справ (п.п. 5.3 – 5.5).
18. Порядок формування цивільної чи адміністративної справи (п. 5.6).
19. Порядок формування справи, у якій позовну заяву (заяву) залишено без руху і недоліки позивачем (заявником) не усунуто (п. 5.7).
20. Порядок формування справи, у разі  відмови у відкритті провадження у справі (п. 5.8).
21. Правила нумерації аркушів справи (п. 5.11).
22. Опис документів судової справи (п.п. 5.12 – 5.13).
23. Дії працівника апарату суду у разі прийняття суддею рішення про призначення справи до судового розгляду (п.6.5.1).
24. Дії секретаря судового засідання під час розгляду справ (п. 13 ).
25. Фіксування судового процесу технічними засобами (п. 14).
26. Оформлення цивільних справ після закінчення підготовки справи до судового розгляду (п. 11).
27. Оформлення адміністративних справ після закінчення підготовки справи до судового розгляду (п.12).
28. Порядок видачі для ознайомлення судових справ (п.п. 23.1 – 23.4).
29. Передача справи до архіву суду ( п. 24 ).
30. Порядок ознайомлення з протоколом судового засідання ( 13.3).
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ ПОВ'ЯЗАНИХ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ  ОБОВ'ЯЗКАМИ СТАРШОГО СЕКРЕТАРЯ СУДУ ТА СЕКРЕТАРЯ СУДУ
1. Структура та правила заповнення статистичної картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу.
2. Порядок формування посилок та направлення статистичних карток щодо осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальну справу у територіальне управління державної судової адміністрації.
3. Структура, правила заповнення та порядок зберігання картки обліку сум шкоди, завданої злочином.
4. Перелік основних статистичних звітів суду та терміни їх подачі до територіального управління державної судової адміністрації.
5. Порядок використання комп'ютерних програм у судах загальної юрисдикції. 
6. Ведення діловодства в місцевому загальному суді. Загальні положення. 
7. Відповідальність працівників апарату суду за збереження процесуальних та інших документів та нерозголошення інформації, що міститься в них.
8. Який порядок приймання судових справ і кореспонденції? 
9. Які основні вимоги до опрацювання (розгляду) документів, які не стосуються розгляду судових справ? 
10. Як здійснюється реєстрація та облік судових справ і матеріалів?
11. Як формується цивільна чи адміністративна справа?
12. В якій послідовності підшиваються документи до матеріалів кримінальної справи, що надійшла до суду?
13. Оформлення кримінальних справ у стадії попереднього розгляду справи суддею.
14. Робота з позовними заявами , заявами наказного та окремого провадження у цивільних справах, залишеними без руху.
15. Робота з адміністративними позовами, залишеними без руху.
16. Робота з позовними заявами, заявами окремого провадження у відкритті провадження у справі за якими позивачеві (заявникові) відмовлено.
17. Робота з адміністративними позовами, у відкритті провадження за якими позивачеві відмовлено.
18. Оформлення цивільних справ після закінчення підготовки справи до судового розгляду.
19. Оформлення адміністративних справ після закінчення підготовки справи до судового розгляду.
20. Як приймаються і обліковуються апеляційні скарги на судові рішення?
21. Підготовка розпорядчих документів.
22. Як здійснюється звернення до виконання окремої ухвали (постанови) та контроль за їх виконанням?
23. Як здійснюється звернення до виконання судових рішень?
24. Як приймаються, обліковуються і зберігаються речові докази та особисті документи у судових справах?
25. Який порядок видачі копій документів і судових справ для ознайомлення ?
26. Який порядок реєстрації та обліку звернень громадян?
27. Які основні вимоги оформлення судових документів?
28. Як обліковуються та зберігаються печатки, штампи та бланки?
29. Складання номенклатури справ суду?
30. Як здійснюється передача справ в архів суду. 
Додаток 3
до п. 24 Положення про проведення конкурсу та іспиту на заміщення
вакантних посад державних
службовців апарату Бериславського районного суду Херсонської області
 
 
БЕРИСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова конкурсної комісії
_________ Прізвище, ініціали
                                       (підпис)
"___" ____________ 20__ р.
 
ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ N _____
для складання іспиту кандидатів на заміщення
вакантних посад державних службовців
 
     1. Питання на перевірку знання Конституції України.
 
     2. Питання на перевірку знання Закону України "Про державну службу".
 
  1. Питання на перевірку знання Закону України  "Про засади запобігання та протидії корупції".
 
  4-5. Питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень Бериславського районного суду Херсонської області  та відповідних посад його апарату.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Додаток 4
до п. 42 Положення про проведення конкурсу та іспиту на заміщення
вакантних посад державних
службовців апарату Бериславського районного суду Херсонської області
 
ЕКЗАМЕНАЦІЙНА ВІДОМІСТЬ
проведення іспиту кандидатів
на заміщення вакантних посад державних службовців
конкурсною комісією Бериславського районного суду
Херсонської області від "___" ________________ 20__ р.
Згідно з Положенням про проведення конкурсу та іспиту
на заміщення вакантних посад державних службовців
апарату Бериславського районного суду  Херсонської області
від "___" ________ 20__ р.
N з/п
Прізвище, ім'я, по батькові
Посада, на яку претендує кандидат
Категорія посади, на яку претендує кандидат
Номер білета
Загальна сума балів
1
 
 
 
 
 
2
 
 
 
 
 
3
 
 
 
 
 
 
 Голова комісії __________________   _____________________________
                                     (підпис)                                    (П.І.Б.)
 
 Члени комісії  __________________   _____________________________
                                      (підпис)                                   (П.І.Б.)
                          __________________   _____________________________
                                      (підпис)                                   (П.І.Б.)
                          __________________   _____________________________
                                      (підпис)                                   (П.І.Б.)
 Секретар          __________________  _____________________________
 комісії                          (підпис)                                   (П.І.Б.)