Громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, не будуть нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії.
Це передбачено постановою Кабміну від 27 квітня 2016 р. №
319. Відзначається, що такі зміни були напрацьовані за результатами проведеного аналізу надання субсидій в опалювальний період.
В Кабміні також відзначають, що не нарахування пільг громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, на період отримання субсидії, не призведе до зменшення рівня соцзахисту населення, оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на оплату послуг і обсяг обов'язкового платежу за послуги залежить лише від доходів сім'ї.
Так, відповідно до постанови у разі призначення субсидії пільги з оплати ЖК-послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні, у період її отримання не нараховуються. Інформація про таких осіб вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:
на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня;
на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня.
Згідно з постановою КМУ призначатиметься субсидія на послуги з управління будинком (з урахуванням вимог Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку").
Окрім того, змінами передбачено наступне:
- уточнити, що дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначається за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку, але не зареєстровані, з моменту створення такого будинку;
- не враховувати до сукупного доходу при призначенні субсидії державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та допомогу внутрішньо переміщеним особам;
- визначити, що до сукупного доходу пільговика включається допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування;
- визначити право пільговика на отримання пільг на 12 місяців (на сьогодні - на 6 місяців).
За підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидіївнаслідок економного споживання енергоресурсів збираються повертати до державного бюджету. При цьому частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) будуть зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.
Також Уряд розпорядився, що Мінсоцполітики, Мінінфраструктури та “Укрпошта” повинні забезпечити доставку громадянам повідомлень про призначення субсидії за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню.
© Закон і Бізнес