Перерахувати гроші через банківську систему України до Криму стало неможливо. Якщо людина зробила переказ або провела «платіжку», то цей платіж повернеться назад як невиконаний.
Відповідну вказівку керівникам банків дав Департамент платіжних систем і розрахунків Національного банку України у своєму листі від 15 травня 2014 року №25-111/22430.
Регулятор обгрунтував свої вказівки ситуацією, яка має місце в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.
Щоб уникнути конфлікту інтересів клієнтів банків Національний банк України рекомендував:
- повернути клієнтам невиконані платіжні доручення в порядку, визначеному пунктом 2.15 глави 2 Інструкції про безготівкові розрахунки України в національній валюті, затвердженої постановою НБУ від 21.01.2004 № 22;
- врегулювати питання, пов'язані з утриманням комісій за послуги з переказу коштів, які не були надані банком.
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент платіжних систем та розрахунків
ЛИСТ
12.05.2014 № 25-111/22430
Керівникам банків України
До Національного банку України надходять численні звернення від юридичних та фізичних осіб щодо невиконання банками доручень на переказ коштів у національній та іноземних валютах на користь клієнтів, які мають відкриті рахунки в банках на території Автономної Республіки Крим та місті Севастополь.
У зв'язку з неможливістю здійснювати банківське регулювання та нагляд, валютний контроль і державний фінансовий моніторинг за діяльністю банків та їх відокремлених підрозділів, Правлінням Національного банку України прийнято постанову від 06 травня 2014 року № 260, згідно з якою (тимчасово до закінчення окупації) припинено подальшу діяльність українських банківських установ та їх відокремлених підрозділів на зазначеній території.
З огляду на ситуацію, яка має місце в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, з метою уникнення конфлікту інтересів клієнтів банків Національний банк України рекомендує:
повернути клієнтам невиконані платіжні доручення у порядку, визначеному пунктом 2.15 глави 2 Інструкції про безготівкові розрахунки України в національній валюті;
врегулювати питання, пов'язані з утриманням комісій за послуги з переказу коштів, які не були надані банком.
Окрім того, звертаємо увагу на необхідність дотримання банками України вимог законодавства України та умов договору банківського рахунку щодо строків виконання доручень клієнтів на переказ коштів. У разі невиконання доручень на переказ коштів у встановлені строки, банк має забезпечити облік документів клієнтів банку за позабалансовими рахунками відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку України.
Заступник Голови Я.В. Смолій
За матеріалами zib.com.ua