Нововведення судової реформи призвели до того, що суддя може піти у відставку, маючи незначний стаж здійснення правосуддя. Та й з обчисленням необхідного стажу в законі так накручено, що можливе різночитання норм.
У проекті «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (№10090) пропонуються більш зрозумілі норми щодо підрахунку стажу. Зокрема, у ст.137 закону планується визначити, що до суддівського стажу роботи також зараховується досвід наукової роботи у сфері права, професійної діяльності адвоката, роботи на прокурорсько-слідчих посадах, державної служби. Водночас установлюється, що право на відставку набувається за сукупного стажу 20 років, з яких мінімум 10 — суто суддівського.
Крім того, передбачається ввести у закон правило, яке вже застосовувалося під час першого добору до Верховного Суду: зарахувати проміжні результати конкурсів як проходження кваліфікаційного оцінювання. Звісно, якщо Вища кваліфікаційна комісія суддів визнає здатність претендента здійснювати правосуддя або за умов успішного складання іспиту, але непотрапляння до наступного етапу через обмеження чисельності конкурсантів.
Також планується повернути суддям можливість отримувати державні винагороди, відзнаки та грамоти.