Проживання з бабусею, за відсутності підтвердження інформації про її утримання, не є підставою для звільнення від реального відбування покарання. Про це йдеться у вироку Апеляційного суду Херсонської області від 06.03.2018.
У різний час доби грабіжник вихопив у двох жінок з рук мобільні телефони. Суд першої інстанції засудив злодія до 5 років позбавлення волі та на підставі ст. 75 Кримінального кодексу звільнив від відбування покарання з випробувальним строком 3 роки. Прокурору такий вердикт видався занадто м’яким і він звернувся до апеляційного суду. У скарзі він просив для злочинця реального відбування покарання за ґратами строком 4,5 роки.
У вироку №654/2850/17 апеляційний суд вказав, що суд першої інстанції послався на те, що грабіжник є інвалідом, має стареньку бабусю та відшкодував збитки потерпілим. Водночас суд не врахував, що дані про те, що злочинець у будь-який спосіб утримує бабусю, відсутні. Що ж до збитків, то вони відшкодовані за рахунок повернення жінкам їх телефонів поліцією. Тож апеляційний суд прийняв до уваги аргументи прокурора та відправив крадія до кримінально-виконавчої установи строком на 4 р.