flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Скарга на суддю від сторони у справі не породжує конфлікту інтересів, — РСУ

09 червня 2017, 16:16

Рада суддів роз’яснила володарям мантій, в яких ситуаціях виникає конфлікт інтересів та як йому запобігти. Крім того, «самоврядники» розповіли, як співпрацюватимуть із Національним агентством з питань запобігання корупції.

 

Сьогодні велика кількість служителів Феміди звертається до РСУ з проханням роз’яснити питання щодо врегулювання конфлікту інтересів. «Зокрема, багато суддів запитують: чи може внесення відомостей в Єдиний державний реєстр досудових розслідувань щодо надходження повідомлення від однієї зі сторін у справі про вчинення суддею кримінального правопорушення за ст.375 Кримінального кодексу розглядатись як конфлікт інтересів?» — розповіла під час засідання член ради Тетяна Чумаченко.

На думку РСУ, така ситуація не породжує ні потенційного, ні реального конфлікту інтересів під час розгляду конкретної справи. Крім того, розгляд у Вищій раді правосуддя скарги на володаря мантії, відкриття дисциплінарного провадження також не призводять до конфлікту інтересів у діяльності судді щодо розгляду справи за участю скаржника чи ВРП.

Утім, «самоврядники» вважають: подання однією зі сторін у справі, яку розглядає законник, як заяви про внесення до ЄДРДР відомостей про скоєння суддею кримінального правопорушення, так і скарги до ВРП може свідчити про тиск на служителя Феміди.

Також на засіданні був схвалений проект меморандуму про співробітництво та обмін інформацією між НАЗК та РСУ.

Одним із напрямів взаємодії двох органів стане запобігання правопорушенням, пов’язаним з корупцією. Зокрема, передбачається регулярний моніторинг виконання актів законодавства з питань урегулювання конфлікту інтересів у діяльності володарів мантій, голови та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, очільника Державної судової адміністрації та його заступників.

Крім того, РСУ та НАЗК співпрацюватимуть у виявленні та припиненні корупційних правопорушень. Ідеться про обмін інформацією, яка може бути використана для запобігання вищезгаданим діям, їх виявлення та припинення.

При цьому «самоврядники» та «антикорупціонери» домовилися не розголошувати відомостей, отриманих у рамках співпраці, та не передавати їх стороннім особам.

Детальніше про засідання РСУ читайте в наступному числі «ЗіБ».