В постанові від 22.06.2016, ухваленій у справі №6-2946цс15, Верховний Суд висловив правову позицію щодо визнання права власності на майно в порядку спадкування. Право на спадкування за законом 1/2 частини будинку, що не охоплена заповітом, має син спадкодавця, а оскільки інший син спадкодавця на час відкриття спадщини помер, то його діти спадкують порівну ту частину спадщини, яка належала б за законом їхньому батькові.
Згідно із ч.1 ст.1222 Цивільного кодексу спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Відповідно до ст.1245 ЦК частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах. До кола цих спадкоємців уходять також спадкоємці за законом, яким інша частина спадщини була передана за заповітом.
Ураховуючи викладене та проаналізувавши положення стст.1222, 1223, 1245 ЦК, суд дійшов висновку, що 1/2 частину будинку, яку спадкодавець заповідав брату позивача, котрий помер до дня відкриття спадщини, слід уважати такою, що не охоплена заповітом, а тому право на спадкування цієї частки майна одержують спадкоємці за законом.
© Закон і Бізнес