Консультантів місцевих судів віднесено до дев’ятої групи оплати праці в рамках схеми посадових окладів на посадах державної служби. Щоб зберегти кваліфікованих спеціалістів на місцях самі консультанти пропонують віднести відповідні посади до восьмої групи оплати праці.
Про це йде мова у листі консультантів Новозаводського районного суду Чернігівської області, з яким вони звертаються до очільників державних інституцій, в т.ч. до голови Державної судової адміністрації.
Так, згідно з постановою КМУ від 5 травня 2016 р. №322 посади консультантів віднесено до 9-ї групи оплати праці. Згідно зі схемою посадових окладів в 9-ій групі оплати праці посадовий оклад встановлюється у наступних розмірах:
- 3 618 грн. - вся територія країни;
- 2 412 грн. - територія однієї або кількох областей, м. Києва або Севастопполя;
- 1 723 грн. - територія одного або кількох районів, міст обласного значення.
У своєму листі консультанти відзначають, що віднесення посад консультантів до 9-ої групи оплати праці суперечить вимогам до посад, визначених наказу ДСАУ від 20 липня 2005 №86 “Про Про затвердження типових посадових інструкцій працівників апарату місцевого загального суду” щодо освіти та стажу роботи.
Так, згідно з наказом на посаду консультанта місцевого загального суду призначається особа, яка має вищу освіту за спеціалільністю “Правознавство” або “Правоохоронна діяльність” з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи на держслужбі в судових органах не менше 2 р. або стаж роботи за фахом не менше 3 р. В той час як на посаду секретаря судового засідання, посаду якого віднесено до 8-ї групи оплати праці, призначають особу, яка має вищу освіту за спеціалільністю “Правознавство” або “Правоохоронна діяльність” з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста без вимог до стажу роботи.
З огляду на це консультанти просять внести відповідну правку щодо віднесення посад консультантів в місцевих загальних судах до 8-ї групи оплати праці.
© Закон і Бізнес