Шевченківський районний суд м. Києва визнав право особи на пенсію за вислугою років, взявши до уваги характер роботи, який виконувала позивачка. Пенсійний фонд же в цій справі керувався лише записом в трудовій книжці, не уточнивши причини неточності в записах.
Як пояснили в УГСПЛ, пані Марина (позивачка) працювала медсестрою у реанімаційному відділенні лікарні, а згодом і психологом у кількох психіатричних та психоневрологічних закладах. Згодом вона вирішила оформити документи на отримання пенсії за вислугу років. Відповідно до законодавства трудовий стаж в психіатричних та лікарняних закладах має зараховуватись у подвійному розмірі. Для призначення пенсії жінка звернулась до управління Пенсійного Фонду в Шевченківському районі міста Києва. Однак отримала відмову, оскільки їй не вистачає передбаченого законом спеціального трудового стажу, а посада “психолог” не входить до переліку посад, що надають право на призначення пенсії за вислугу років згідно відповідної постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.1995 р. № 909.
Підставою для відмови стала неточність термінології — у трудовій книжці записано, що жінка працювала на посаді “психолога”, тоді як Пенсійний Фонд для зарахування стажу роботи у подвійному розмірі вимагає запис “лікар-психолог” чи “практичний психолог”.
Цю неточність юристи пояснюють наступним чином. У 2008 р. згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України назву посади “психолог” було замінено на “лікар-психолог” або “практичний психолог” (наказ “Про внесення змін до наказу МОЗ України від 23.02.2000 №33”). Однак відповідні корективи не були зроблені роботодавцем у трудовій книжці пані Марини.
В суді юристам Київської приймальні УГСПЛ вдалося довести, що пані Марина на посаді психолога в лікарняних закладах виконувала посадові функції “практичного психолога” та отримувала оплату праці як медичний працівник, що і зафіксовано у трудовій книжці.
“За своїм характером робота пані Марини на посаді психолога в лікарняних закладах охорони здоров’я підпадає під перелік закладів та посад, які надають право на призначення пенсії за вислугою років. Крім того, відповідно до статті 60 Закону України “Про пенсійне забезпечення” робота в патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях, а також у психіатричних закладах охорони здоров’я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі. Відповідно пані Марина має більше 25 років спеціального трудового стажу, а значить є всі підстави для отримання пенсії за вислугу років” — розповідає Анна Ющенко, юрист Київської громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.
Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив позов пані Марини, зобов’язавши ПФУ призначити пенсію за вислугу років.
© Закон і Бізнес