flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Судову практику проаналізували на застосування рішень ЄСПЛ

16 грудня 2015, 08:42

 За даними дослідження найбільше керувалися рішеннями ЄСПЛ у Київській області – 24 суди. У Дніпропетровській області судді застосували у своїх рішеннях досліджувані рішення Європейського суду у 15 судах, у Запорізькій – у 12 судах, у Харківській та Сумській – в 11 судах.

Такими є результати премії "Precedent UA 2015", в рамках якої правозахисники досліджують практику українських судів щодо посилання на рішення Європейського суду з прав людини, повідомляє Центр інформації про права людини. За результатами дослідження Українська Гельсінська спілка з прав людини започаткувала премію "Precedent UA 2015". Премією відзначили 10 судів, які найчастіше посилалися на рішення ЄСПЛ.
Фахівці УГСПЛ досліджували рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень станом на 3 серпня 2015 року. Вони вивчили 853 162 судових рішення та обрали 593 таких, де рішення ЄСПЛ було застосовано відповідно до суті справи, яка розглядається національним судом, та зміст цього рішення не було спотворено. З 67 рішень ЄСПЛ 41 було застосовано національними судами, 26 – не було застосовано.
За даними дослідження найбільше керувалися рішеннями ЄСПЛ суди Київської області – 24 рішення. У Дніпропетровській області судді застосували у своїх рішеннях 15 рішень Європейського суду, у Запорізькій – 12, у Харківській та Сумській – по 11. Лідером рейтингу цього року ставВищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, далі у списку – Шаргородський районний суд Вінницької області, Апеляційний суд Києва, Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області та інші.
Виконавчий директор УГСПЛ Аркадій Бущенко зазначив, що наступного року практику вищих судів щодо цього питання вже не досліджуватимуть, та відповідно – не нагороджуватимуть, бо ці суди власне повинні навчати тлумаченню рішень Європейського суду. 
Центр інформації про права людини