Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у зв’язку з навчанням є заява іноземця, дійсний поліс медичного страхування, документ, що підтверджує факт навчання в Україні, та зобов’язання навчального закладу повідомити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, про відрахування з такого закладу.
У випадку отримання органом ДМС вмотивованого клопотання приймаючої сторони про скасування посвідки така посвідка скасовується, зауважили у Вінницькому апеляційному адмінсуді, приймаючи рішення щодо оскарження іноземцем дій заступника начальника відділу у справах іноземців, осіб без громадянства та протидії нелегальної імміграції УДМС України у Вінницькій області щодо скасування рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні у зв’язку з навчанням.
Як пояснили у ВААС, судом встановлено, що позивач прибув до України на навчання у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова. На підставі зарахування до вишу студенту було видано посвідку на тимчасове проживання. У подальшому позивача було відраховано з Університету, що стало підставою для прийняття рішення про скасування тимчасової посвідки.
Як встановлено судом, відділом у справах іноземців, осіб без громадянства та протидії нелегальної імміграції УДМС України у Вінницькій області отримано клопотання приймаючої сторони – Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова – про зняття з обліку та скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні відрахованим іноземним студентам. У цьому списку іноземних студентів містилося і прізвище позивача.
Враховуючи викладене, суд зазначив, що рішення відповідача про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні прийнято за наявності передбаченої чинним законодавством підстави, оскільки він отримав вмотивоване клопотання приймаючої сторони.
© Закон і Бізнес