Найбільш поширеними злочинами на дорогах є порушення правил безпеки руху або експлуатації транспорту, а також незаконне заволодіння транспортним засобом.
В Олевському районному суді Житомирської області узагальнили практику розгляду кримінальних справ про злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту.
Кримінальна відповідальність за такі порушення передбачена розд.XI «Особливої частини» Кримінального кодексу (стст.276—292).
Найбільш поширеними із вказаної категорії справ є злочини, передбачені:
ст.286 — «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами»;
ст.289 КК — «Незаконне заволодіння транспортним засобом».
До райсуду надійшло 5 кримінальних проваджень (одна справа — на новий розгляд). З них 3 справи перебувають на розгляді в суді, 2 — розглянуто. В одній справі постановлено вирок: затверджено угоду про примирення між потерпілим та обвинуваченим і призначено узгоджене покарання у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, без позбавлення права керування транспортним засобом. В одній справі постановлено ухвалу про застосування до обвинуваченого примусового заходу медичного характеру шляхом надання йому амбулаторної психіатричної допомоги.
При розгляді справ судді чітко дотримувалися вимог чинного законодавства щодо строків призначення до розгляду, детально вивчали матеріали при їх надходженні до суду та якісно проводили підготовку справ до засідання.
При призначенні кримінального покарання судді дотримуються вимоги ст.65 КК, враховують ступінь тяжкості скоєного злочину, особу винного, обставини, що пом’якшують чи обтяжують покарання. Особам, які скоїли злочин, призначається покарання, необхідне й достатнє для їх виправлення та попередження скоєння ними нових злочинів.
Вироки у справах даної категорії не скасовувалися та не змінювалися.
© Закон і Бізнес