flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Банки самостійно утримуватимуть податок на капітал

27 червня 2014, 12:24

 Клієнти банків не будуть декларувати доходи у вигляді процентів від депозитів, а функції податкового агента виконуватимуть комерційні банки.


Такої консолідованої позиції вдалось досягти представникам банківської спільноти, Мінфіну та Комітету  ВР з питань податкової та митної політики стосовно прийнятого за основу законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу» №4101а.
Також є домовленість скасувати законодавчу норму про оподаткування з 1 липня 2014 року доходів від депозитів фізосіб за прогресивною ставкою. Нагадаємо, що вона передбачена у прийнятому в березні цього року Законі України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (№ 1166-VII).
Натомість, узгоджений варіант законопроекту передбачає введення оподаткування процентних
доходів фізичних осіб отриманих від розміщених на банківських рахунках коштів за фіксованою ставкою 15%. При цьому, з метою спрощення сплати та адміністрування цього податку, банки будуть виконувати функцію податкового агента і утримувати податок при нарахуванні процентів.
У своїй звітності, для збереження банківської таємниці, кредитно-фінансові установи відображатимуть дохід та утриманий з нього податок загальною сумою без розподілення в розрізі кожної фізичної особи. Тобто, інформацію щодо окремого депозиту, сум виплачених процентів, а також відомостей про клієнта банк не надаватиме.
Також вдалось домовитись, що законопроектом №4101а не запроваджується урядова ініціатива про новий спеціальний податок у розмірі 18% на витрати банків у вигляді нарахованих процентів за вкладами фізичних осіб. НАБУ заявляло, що цей податок суперечить сутності оподаткування, бо джерелом сплати податку може бути отриманий прибуток, але не витрати, а його введення має значні ризики для банківської системи, для її вкладників та стабільності економіки України.
Планується, що узгоджений текст законопроекту буде внесений на розгляд Верховної Ради 1 липня п.р.
 
За матеріалами zib.com.ua