flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Доходи від депозитів оподатковуватимуть по ставці 15 %

07 липня 2014, 16:22

 15 % ставка податку застосовується до доходів у вигляді процентів, нарахованих на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку.


Такі зміни для платників податків передбачені Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» (проект №4101а).
Нагадаємо, перша редакція Закону мала назву - «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу», та передбачала введення 15 – 25 % ставки оподаткування для доходів від капіталу в залежності від розміру таких доходів.
Законом встановлено, що 15 % ставка податкузастосовується до:
процентного або дисконтного доходу за ощадними (депозитними) сертифікатами;
процентів на вклад (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці;
плати (відсотку), що розподіляється на пайові членські внески членів кредитної спілки;
доходу, який виплачується компанією, що управляє активами інституту спільного інвестування, на розміщені активи відповідно до закону;
доходу за іпотечними цінними паперами (іпотечними облігаціями та сертифікатами) відповідно до закону;
доходу у вигляді відсотків (дисконту), отриманий власником облігації від їх емітента відповідно до закону;
доходу за сертифікатом фонду операцій з нерухомістю.
Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів, є особа, яка здійснює таке нарахування.
Податковим агентом у строки, визначені ПК для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку, нарахованого за ставкою, визначеною абзацом першим пункту 167.1 статті 167 ПК (15 %), із загальної суми процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці.
Вищевказані доходи остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування.
При достроковому розірванні договору вкладу (депозиту) та здійсненні у зв’язку з цим перерахунку доходу у вигляді процентів за процентною ставкою, передбаченою умовами договору для таких випадків, податковим агентом проводиться перерахунок сум податку, утриманого з такого доходу.
Повернення надміру утриманих сум податку, які виникли внаслідок перерахунку, здійснюється шляхом зменшення сум податку, що підлягають перерахуванню податковим агентом за поточний та/або наступний податковий (звітний) місяць.
Окрім того, оподаткування роялті, інвестиційного прибутку та дивідендів повернуто до редакції ПКУ, чинної до 1 липня 2014 року, за якою такі доходи оподатковуються за ставками 15 (17%) та 5% відповідно.
Передбачається, що Закон набирає чинності з 1 серпня 2014 р.
 
За матеріалами zib.com.ua